Renārs Krīgers, idejas autors un projekta vadītājs
Vairākus gadus organizēju dažāda līmeņa bērnu un jauniešu turnīrus, kuros esmu piedzīvojis visdažādākās vecāku uzvedības pērles. Uz savas ādas esmu izjutis, ko nozīmē dzēruša tēta roka. Esmu arī dzirdējis neskaitāmus tiesnešu stāstus, un pat piedzīvojis, ka tiesnesis pēc spēles raud. No malas vērojot, esmu redzējis, kāds pazemojums ir jāpiedzīvo bērnam, kura vecāki katrā turnīrā neadekvāti uzvedas, lieto alkoholu un tā reibumā pārāk iekarst… Visu iepriekšminēto esmu salicis galvā pa plauktiem un secinājis, ka jārealizē šāds projekts, uzskaitot tieši 11 lietas, kas nogalina bērnos sportu, futbolu pašos pamatos un liek sporta karalim izplūst asarās. Uzskatu, ka spēcīga sabiedrība var izveidot spēcīgu futbola kultūru.
Šī problēma nav tikai Latvijā. Tā pastāv visā pasaulē, un ar to cīnās visdažādākajos veidos. Ceram, ka ar šo projektu liksim vecākiem patiesi aizdomāties, palīdzot iztēloties, kā viņi izskatās no malas.
Aivars Baranovs, mākslinieks (@mildaslaiks)
Komiksos attainotās situācijas var attiecināt ne tikai uz jauniešu futbolu. Līdzīgus stāstus nācies dzirdēt arī par basketbolu, hokeju un citiem sporta veidiem kā jauniešu, tā pieaugušo sacensībās. Proti, nemitīgs vecāku spiediens bērnu rezultātu dēļ, neadekvāta rīcība tribīnēs… Vai arī – tieši pretēji – absolūta vienaldzība par bērna sekmēm. Ceru, ka izveidotie materiāli kalpos vecākiem kā motivators atrast veselīgu balansu šajā jomā.
Ikdienā karikatūrās attēloju daudz un dažādus futbola notikumus – garlaicīgi noteikti nav.
Roberts Vīksne, stāstu un video autors
Visi “Karaļa asaras” stāsti ir balstīti uz patiesiem notikumiem, kas piedzīvoti gan uz savas ādas, gan uzklausīti no draugiem. Tiesa, iesaistīto cilvēku vārdi un citas detaļas ir mainītas. Stāsti nav tikai par futbolu, bet ir arī attiecināmi uz citām dzīves jomām – ģimeni, skolu un draugiem. Esmu skeptisks par to, vai šīs problēmas vispār kādreiz varēs iznīdēt, taču ar šo komiksu palīdzību mēs tās varam vismaz samazināt.
Ilvars Koscinkevičs, redaktors
Dažkārt leksika, kas dzirdama laukuma malā, ir vairāk nekā briesmīga. Pat grūti noticēt, ka tie ir bērnu vecāki un tuvinieki. Uzturoties šādā vidē katru dienu, nav jābrīnās, ka lamāšanos un agresiju nav iespējams iznīdēt.